Výlety a aktivity v okolí

Poloha chalupy z ní činí přímo ideální výchozí bod pro výlety. K dispozici máte přes 30 map a průvodců a to nejen turistických, ale i specializovaných - vojenské objekty, cyklotrasy, rybářské revíry, úzkokolejka, běžkařské tratě a další.
kolo
Výlety na kole - cyklotrasy
kola kola Na kole je možné udělat si výlet např. do renesančních Slavonic nebo na hrad Bítov, které neleží příliš daleko, takže trasu zvládnou i méně zdatní. Pro náročnější region nabízí vypracovaný systém cyklostezek. Je také možné využít cyklostezek v nedalekém Rakousku a zajet například do města Raabs an der Thaya. Cyklistické mapy okolí jsou Vám bezplatně k dispozici.
2 km pesky kolo auto
Možnost rybaření
kola kola Nedaleká vodní nádrž Dešná, od chalupy vzdálená pouhé 2 kilometry, je soukromý revír, kde je možné chytat ryby i v noci. Bližší informace o ceně povolenky, podmínkách lovu a provozu nádrže najdete na www.rybari.jemnice.cz., telefon na stálou obsluhu je 728 240153.
2 km pesky kolo auto
Možnost koupání
kola Nejbližší koupání je možné ve vodní nádrži Dešná. Pro nenáročné uživatele je k dispozici víceúčelová vodní nádrž v Jemnici otevřená v čase letních prázdnin od 9,00 / v pondělí od 13,00 / do 20,00. K dispozici jsou kuželky, volejbalové a nohejbalové hřiště. Příznivcům písečných pláží doporučujeme návštěvu Vranovské přehradní nádrže s pozvolným vstupem do vody nabízející požitek z plavání pro začínající i zkušené plavce. Na travnaté louce je dostatek stromů, které umožňují skrytí se před slunečními paprsky. Děti jistě využijí přítomnost velkého tobogánu. Na pláži je dostatek možností pro občerstvení i zakoupení dalšího zboží či suvenýrů. Rovněž se lze pohodlnou cestou přes visutý most nad ústím Švýcarské zátoky do přehradního jezera dostat na stranu hráze. Pláž je přístupná pro motoristy z Vranova nad Dyjí, kde je před hrází parkoviště o dostatečné kapacitě nebo od obce Štítary, kde je parkoviště skryto v lese. Pro cykloturisty se nabízí ještě možnost využít nejkratší cesty ze Znojma a sjet prudším klesáním ke konci Švýcarské zátoky a po jejím břehu dojet přímo k mostu vedoucí k pláži.Kdo dává přednost koupališti, má jedinečnou možnost navštívit moderní koupaliště v Dačicích, které bylo otevřeno v roce 2007 a poskytuje plavecký a rekreační bazén s divokou řekou, masážními lavicemi a chrliči. Dominantou koupaliště je 16 metrů dlouhá třídráhová skluzavka a 52 metrů dlouhý tobogán. V nepříznivém počasí jistě oceníte, že je voda v bazénech vyhřívaná.
0,2 km pesky kolo auto
Vyjížďky na koni
kola kola Několik chovatelů koní v blízkém okolí nabízí jízdy na koních pro začátečníky a pokročilé, pro skupiny i jednotlivce, jízdy kočárem, možnost vícedenního putování krajem. V případě zájmu Vám poskytneme potřebné kontakty.
Stolní tenis
V objektu je k dispozici stůl na stolní tenis situovaný pod přístřeškem na dvoře, kroket a společenské hry. Jejich používání je zahrnuté v ceně pobytu.
od 2 km pesky kolo auto
Houbaření
kola kola Okolí nabízí mnoho míst vhodných k houbaření. V houbařské sezóně roste v okolí vše od babky až po praváky.
19 km auto kolo
Malování keramiky
keramika kola Ve Slavonicích nebo v nedaleké Maříži jsou keramické dílny, kde si můžete koupit autorskou originální keramiku zn. Maříž od zkušených českých výtvarniku, nebo si můžete nádobí, kachlíky, květináče a jiné keramické výrobky vlastnoručně vyzdobit a nechat vypálit.

více informací zde: www.aokmariz.cz
19 km auto kolo
Potisk textilu
textil kola Ve Slavonicích je několik textilních ateliérů, kde je možné strávit příjemné odpoledne při potisku přinesených, nebo přímo tam zakoupených triček, šátků, ubrusů a jiných textilií, nebo si zakoupit už hotové výrobky jako ubrusy, klobouky, různé tašky, peněženky, trička, polštáře, obrazy.
19 km auto kolo
Slavonice a okolí
Slavonice kola Slavonice (kraj Jindřichův Hradec) jsou překrásným a ojedinělým souborem goticko-renesančních památek nominovaných na seznam světového dědictví UNESCO. V centru města se nachází jedinečný soubor měšťanských domů ozdobených technikou "sgrafiti", které stojí za zhlédnutí. Více informací o Slavonické městské památkové rezervaci zde.

Na Horním (menším) náměstí najdete různé umělecké galérie a také dílnu s keramikou zn. Maříž http://www.aokmariz.cz/.Platí se podle velikosti malované nádoby, v ceně je vypálení a glazura.

Na Náměstí Míru (velkým) najdete Slavonické informační centrum, muzeum, vchod do podzemí, cukrárnu, restaurace, obchody a textilní dílnu. Tu si můžete potisknout vlastní triko, rifle, šaty, ubrusy. Jedinou podmínkou je materiál, který snese žehlení na nejvyšší teplotě, neboť barvy se fixují žehlením. Pro méně nadanou klientelu je možnost zakoupení hotových výrobků od renomovaných tvůrců - co kus to originál: tašky, vaky, batohy, kabelky, klobouky, polštáře, ubrusy, trička... Galérie obrazů, soch a keramiky je v hotelu "U Růže". Zajímavý je i obchůdek „U dobré duše“. Krásna vyhlídka na město a okolí je z věže kostela.

Pro štíhlé milovníky dobrodružství doporučujeme slavonické podzemí je jednou z nejstarších částí města a pravděpodobně souvisí s gotickou zástavbou z 12. století.
Část podzemí je v létě přístupná pro návštěvníky. Ovšem vzhledem k tomu, že se jedná o bývalé odvodňovací kanály, jde o návštěvu pouze pro ty, kteří nemají strach ze stísněných prostor. Vstup je na Náměstí Míru (dům s cukrárnou). Kontaktní informace naleznete zde.


více informací o Slavonicích: www.slavonice-mesto.cz/, www.360stupnu.cz/slavonice

Dalí lokality v okolí Slavonic:
Maříž - téměř zaniklá pohraniční vesnice, ruiny zámku, keramická dílna Maříž - 20 km
Landštejn - rozsáhlá zřícenina, koupání v podhradí - 30 km
Montserat – poutní kostel Pany Marie Bolestné, interiéry jsou přístupné jen v době konání poutí
Uherčice – zámek přístupný v červnu o víkendech, v červenci a srpnu denně, arkádové nádvoří
Police – zámek za 14. století, přístupný v červenci a srpnu od 09,00 do 17,00 mimo pondělí
19 km auto kolo
Pevnostní areál Slavonice
pevnost kola Pevnostní areál Slavonice se nachází na západním okraji Slavonic, při červené turistické značce směřující do Starého Města pod Landštejnem. Kontaktní informace a otevírací dobu naleznete zde.
20 km auto kolo
Česká Kanada
kola kola Přírodní park Česká Kanada leží mezi Slavonicemi, Novou Bystřicí, Dačicemi a Jindřichovým Hradcem. Netknutá příroda, skály, hluboké lesy, drsnější podnebí a množství rybníků dali této krajině jméno. Její přírodní i historické památky možno objevovat pěšky nebo na kole. Více informací naleznete na: http://www.rudolec.cz/kanad-cz.html nebo http://www.novadomus.cz/ckanada.php.
40 km auto kolo
Jindřichohradecká úzkorozchodná železnice s parní lokomotivou
kola V Nové Bystřici můžete nastoupit na vlak tažený parní lokomotivou a jet do Jindřichova Hradce nebo až do Obrataně, anebo vystoupit na kterékoliv zastávce…Trať stará více jak 100 let je dlouhá 33 km. Na své si přijdou i příznivci Járy Cimrmana, kterému je věnována zastávka Kaproun. Více informací naleznete zde: http://www.jhmd.cz/ (podívejte se i na část Společnost Kaproun a Jára Cimrmann).
10 km auto kolo
Jemnice
kola kola Místní zámek v současnosti provozuje Mezinárodní nevládní organizace Řádu Křižovníků s červeným srdcem a přestože je sice v současnosti v dlouhodobé rekonstrukci, je částečně otevřen a zpřístupňován široké veřejnosti včetně expozice mapující působení Čechoslováků v RAF. Bližší info o otevírací době a aktuálních výstavách získáte na telefonním čísle 602 213 715. Za zhlédnutí však stojí i kostel sv. Stanislava, který svou bílou štíhlou věží jako první už zdaleka vítá návštěvníky města, dále kostel sv. Víta a židovský hřbitov. Každý rok v červnu se zde koná slavnost Barchan, info zde: http://www.barchan.cz Víc informací na: http://www.mesto-jemnice.cz/
20 km auto kolo
Dačice
Dačice (kraj Jindřichův Hradec) patřili mezi nejstarší a nejhezčí moravská historická města. Leží na nejjižnějším cípu Českomoravské vrchoviny na pravém břehu Moravské Dyje. Město se může pochlubit množstvím historických památek jako kostel sv. Vavřince s renesanční věží, pomník kostky cukru, Starý a Nový zámek, městská radnice s věží, mariánský sloup.
Nový zámek - státní zámek Dačice, původně renesanční stavba byla počátkem 19. stol. přestavěna v empírovém slohu. Za zhlédnutí stojí především bohatě zdobené interiéry zámku a také přilehlý anglický park. V zámku taktéž sídlí Městské muzeum a galerie, kde se kromě jiného nachází i expozice „První kostka cukru na světě“. V 19.století Dačice prosluli jako město cukru. V roce 1833 zde byla zřízena první rafinerie třtinového cukru na Moravě, a v roce 1841 zdejší ředitel cukrovaru pro svou ženu vymyslel a vyrobil první kostkový cukr. Příběh první kostky cukru: http://www.kostkovycukr.cz/cs/nas-cukr/
Více informací najdete zde: http://www.dacice.cz/page.php?mx=139_turisticky-servis
31 km auto kolo
Telč
Telč (kraj Vysočina) je nazývána renesanční perlou mezi městy a patří k jednomu z nejnavštěvovanějších měst v Čechách. Historické centrum Telče je od roku 1970 městskou památkovou rezervací a od roku 1992 je zapsáno na Seznamu světového dědictví UNESCO. Telč se rozkládá v jižní části Českomoravské vrchoviny na pravém břehu řeky Moravská Dyje. Poprvé se jméno Telče objevuje v písemných pramenech v r. 1315. Nejslavnější časy zažila Telč v 14.–16. století, kdy patřila rodu pánů z Hradce. Prohlídku města je nejlépe začít v historickém centru na Náměstí Zachariáše z Hradce. Domy na náměstí jsou typicky středověké, mají gotické sklepy, klikatící se pod celým náměstím, a renesanční štíty s podloubím. Na náměstí dále najdete renesanční radnici, barokní jezuitský kostel Jména Ježíšova, barokní mariánský sloup, dvě zdobené barokní kašny a několik dalších barokních soch. V 15. století Zachariáš z Hradce nechal přestavět bývalý hrad do renesanční podoby dnešního zámku. Prohlídka zámku je vyvrcholením návštěvy Telče. Zámek Telč: http://www.zamek-telc.eu
Na náměstí a zámku bylo natočeno bezpočet filmů a pohádek Pyšná princezna, Z pekla štěstí, Jak se budí princezny, Kouzelný měšec.
Za zhlédnutí stojí také: Muzeum Vysočiny, Muzeum a galerie Jana Zrzavého, telčské rybníky a procházky kolem nich.
Více informací najdete zde: http://www.telc.eu/
18 km auto kolo
Hrad Bítov
Bítov je jedním z nejstarších a nejromantičtějších hradů naší země (první písemná zmínka k letům 1061, 1067). Jedinečné je již jeho umístění v krajině: leží na ostrohu obtékaném ze tří stran řekou Želetavkou, nedaleko jejího soutoku s Dyjí, v malebném kaňonu tzv. Moravského Švýcarska. Dnes se zrcadlí ve vodách Vranovské přehrady (zbudované k r. 1935), které zatopily obec Bítov v podhradí a které násobí jeho přeludné kouzlo.

Původně dřevěný hrad (zbudovaný na místě někdejšího sídlištního hradiště) byl jako zeměpanský hrad, střežící jižní hranici země, nahrazen brzo hradem kamenným. Mezi lety 1811 - 1863 byl již pustnoucí hrad za hrabat Františka a jeho syna Jindřicha z Daunů konečně upraven do dnešní, převažující novogotické podoby. Novogotický je zejména ráz palácových interiérů, určovaný jedinečnou kolekcí romantických iluzivních maleb, které ve více než 20 místnostech evokují vzhled gotického rytířského sídla. Interiéry jsou doplněny sourodým novogotickým mobiliářem a velmi hodnotnou sbírkou obrazů tzv. druhé vlny německých a rakouských romantiků (Schnorr z Carolsfeldu, Russ, Fendi, Camphausen).

Bizarní kouzlo Bítova dotváří početné sbírky zoopreparátů - upomínka na sběratelskou činnost posledního majitele, Jiřího, barona Haase (+1945) a jeho slavnou bítovskou zoologickou zahradu, jednu z největších soukromých ZOO na kontinentě. Nejvyhledávanější je kolekce padesáti vycpaných psů nejrůznějších ras, největší toho druhu na světě vůbec.

více informací: http://www.hradbitov.cz/

28 km auto kolo
Zámek Vranov nad Dyjí
Zámek Vranov nad Dyjí je národní kulturní památka. Patří k nejhezčím stavbám středoevropského baroka. Původně to byl mohutný hrad, který tvořil součást systému opevnění chránícího Moravu proti Rakousům (jeho rakouským protějškem byl hrad Hardeck stojící 5 km jihovýchodně). Za třicetileté války byl hrad téměř zničen nájezdy Švédů v roce 1645 a také požárem v roce 1665. Jeho zániku zabránila rozsáhlá přestavba, která poměnila hrad na barokový zámek. Přestavbu pevnosti na barokní rezidenci zahájil hrabě Michal Jan II. z Althannu. Podle plánů architekta J. B. Fischera z Erlachu vznikl v letech 1687-1695 monumentální sál předků. Freskami jej vyzdobil J. M. Rottmayr. Na zámek se dostanete po mostě z roku 1562. Most je dlouhý 57 metrů. Na zámku si můžete kromě sálu předků Althannů prohlédnout místností ukazujících kulturu vranovského šlechtického bydlení z konce osmnáctého a devatenáctého století. Zvláštní důraz je položen na produkci proslulé vranovské keramiky, vyráběné ve zdejší továrně na kameninu v letech 1799 – 1882. Krom interiéru zámku, stojí za prohlídku také zámecká kaple, zámecká zahrada nebo sezónní výstavy v Kočárovně.

Více informací: http://www.zamek-vranov.eu/, http://www.vranov-nad-dyji.eu/
20 km auto kolo
Vranovská přehrada
Dominantou Vranovska je přehradní nádrž vybudovaná v období první republiky v letech 1930-1933. Betonová hráz zadržuje v jezeře o délce téměř 30 km 132.696 milionů m3 vody. Zatopená plocha činí 762,5 ha. Hloubka jezera dosahuje až 45 m. Hráz a hlavní přehradní jezero se nachází asi 1 km od centra Vranova nad Dyjí. Přehradní jezero je centrem rekreace a vodních sportů. Na své si zde přijdou milovníci windsurfingu a jachtingu. Vody nádrže jsou proslulé bohatstvím ryb. Podél břehů se nachází velký počet soukromých a podnikových chat. Byla zde i obnovena lodní dopravy, která zde fungovala až do 80. let a byla vyhledávanou turistickou atrakcí. V současnosti jsou v provozu dvě plavidla, starší Valentýna pro 80 pasažérů a mladší Viktorie s kapacitou 100 osob. Obě se plaví od dubna do října, o letních prázdninách čtyřikrát denně na trase od hráze Vranovské přehrady pod hrad Bítov, k dispozici jsou i okružní plavby na 20km, resp.35 km. Mimo prázdnin je plavba limitovaná dostatečným počtem zájemců. Cesta od hráze až k Bítovu přináší díky členitému charakteru přehradní trajektorie neobyčejně přitažlivé zážitky. Při plavbě po jezeře bychom se po průjezdu několika zákrutami dostaly až k bítovským zátokám pod zříceninu strážního hradu Corštejn ze 14. století a o kousek dál k přítoku Želetavky, vévodí majestátně soutoku těchto řek starobylý hrad Bítov z 11. století. Pod námi by se nacházelo místo zatopeného starého Bítova, jehož základy jsou při poklesu výšky vodní hladiny vidět ještě dnes. Bítov však nebyl v 30. letech zatopen bez náhrady. Nad zátokami byla vybudována na tehdejší dobu velmi moderní obec, která je dnes jedním z center vranovského regionu.

Další informace najdete na:
http://www.vranovnaddyji.cz/
http://stanislavkan.blog.sme.sk/c/158982/Narodny-park-Podyji-Thayatal.html
http://www.lodnidopravavranov.cz/
15 km auto kolo
Raabs an der Thaya
Raabs an der Thaya Obec Raabs leží na soutoku Německé a Moravské Dyje v severní části Dolního Rakouska, zvané Waldviertel, přímo na hranici s Českou republikou.

Obec Raabs nabízí četné pamětihodnosti, které lákají rok od roku stále více návštěvníku.

Hrad Raabs
Poznávacím znamením města Raabs je hrad Raabs s bohatou historickou minulostí. Na místě původního keltského sídliště a pozdější kamenné stavby bylo v 11. století zřízeno nynější obranné zařízení.

Zřícenina hradu Kollmitz
Vedle mocného hradu Raabs patří k obci i zřícenina Kollmitz – rovněž významné obranné zařízení na Dyji. Tato zřícenina patří k největším svého druhu v Rakousku. Její zbytky se vypínají do výše na prudce se svažující skále, obklíčené smyčkou Dyje. V letních měsících je zde denně otevřeno občerstvení – Jausenstation.

Muzea
V obci jsou dvě muzea. Grenzlandmuseum – Muzeum pohraničí se nachází přímo v Raabsu a ukazuje vykopávky z prehistorie a ranné historie v oblasti obce a z hradu Raabs, taktéž i výsledky vykopávek z naleziště "Sand" z 9./10. století. Místní muzeum Weikertschlag je umístěno v budově bývalé radnice ve Weikertschlagu a existuje od roku 1994. Výstavy byly zahájeny sbírkou „Od kolébky k márám“ – předměty z denního života našich předků.

Kultura
V rámci Raabského Kulturního programu jsou nabízena mimo jiné divadelní představení, koncerty klasické hudby, džezové a letní koncerty, jakožto i každoročně se konající Svátek poetu a „Sun und fun“ se závody „dračích“ lodí a každé dva roky i Rapsblütenfest – svátek květu řepky.

Sport a volný čas
V Raabsu se nabízí mnoho možností k příjemnému využití volného času. Těžištěm je u Dyje zřízené středisko volného času s velkoryse založeným krytým bazénem a říčním koupalištěm.

Dalšími možnostmi, které toto středisko nabízí, jsou louka s lehátky, dětské hřiště, minigolf, obří šach, tenisové kurty, sauna, infrakabina , parní lázeň, solárium, půjčovna loděk, hřiště na Beach-volejbal a Streetball. Novým magnetem je široká klouzačka a potok na hraní.

Překrásná atmosféra údolí Dyje nabízí ideální podmínky k rybaření a ježdění na koni. Při příznivém stavu vody je Dyje vhodná k projíždce na kanoi. Na kánoi pádlujete zasněným údolím Dyje a prožijete přírodu z její nejhezčí strany. Několikery peřeje a hráze, které je nutno překonat, učiní tuto vyjížďku nezapomenutelným zážitkem.

Od května do září jsou nabízeny procházky s průvodcem – prohlídka města, Nordic-Walking, botanické a lesní procházky. Pro děti je o prázdninách nabízen skvělý program s návštěvou statku, rybařením, sítotiskem, zříceninou Kollmitz, zážitkovým dnem ve středisku volného času a mnoho dalších možností.

více informací: www.raabs-thaya.gv.at

Další tipy na výlet do Rakouska:
Fratres - muzeum Humannum
Drosendorf - zámek, známá šatlava


Zámek Uherčice Zámek Uherčice

7km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Zámek Uherčice je komplex historických zámeckých budov a zámeckého parku. Nachází se na Jižní Moravě nedaleko Vranovské přehrady cca 4 km od hranice s Rakouskem. Zámek Uherčice v..


Hrad Bítov Hrad Bítov

10km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Hrad Bítov je jedním z nejstarších hradů v Česku. Hrad stojí na skalnatém ostrohu ze tří stran obtékaném řekou Želetavkou a nedaleko jejího soutoku s řekou Dyjí. Hrad Bítov se n..


Hrad Cornštejn Hrad Cornštejn

12km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Hrad Cornštejn je zřícenina středověkého kradu. Nachází se nedaleko Bítova (Hrad Bítov ) a Vranova nad Dyjí , ve znojemském okrese, v České republice . O hradu Hrad Cornštejn b..


Hrad Frejštejn Hrad Frejštejn

11km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Hrad Frejštejn je mohutná zřícenina raně gotického hradu na jihu České republiky u hranic s Rakouskem. Nachází se nad soutokem řeky Dyje a Křeslického potoka, asi 9 km západně od..


Zámek Drosendorf Zámek Drosendorf

11km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Zámek Drosendorf je krásný zámek v Rakousku . Nachází se ve spolkové zemi Niederösterreich, v obci Drosendorf , poblíž hranic s Českou republikou . Historie Zámek Drosendorf by..


Montserrat Montserrat

14km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Montserrat je vrchol (548 m) a poutní místo s kostelem Panny Marie. Nachází se u Cizkrajova, přibližně 5 km severovýchodně od města Slavonice , na jihu České republiky . Montserr..


Slavonice Slavonice

16km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Slavonice jsou malebné městečko na jižním okraji Českomoravské vrchoviny , v České republice . Leží asi 50 km na jih od Jihlavy . Slavonice se nacházejí blízko hranice s Rakouske..


 Slavonické podzemí Slavonické podzemí

16km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Slavonické podzemí je jednou z nejstaršch části města. Nachází se ve městě Slavonice v České republice. Podzemí je značně rozsáhlé a vzniklo zřejmě v 13. století při budování mě..


Maříž Maříž

18km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Maříž je vesnička proslulá především ruční keramikou. Nachází se u státní hranice mezi Českou republikou a Rakouskem . Přibližně 3 km jihozápadně od městečka Slavonice , jehož j..


Vranovská přehrada Vranovská přehrada

19km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Vranovská přehrada je přehrada na řece Dyji v České republice, severozápadně od města Znojmo . Její délka je 30 km. Základní fakta Byla postavena v letech 1930 až 1933 předevš..


Zámek Dačice Zámek Dačice

17km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Zámek Dačice se nachází na Havlíčkově náměstí v Dačicích, v jihovýchodní části Jihočeského kraje, asi 36 km východně od Jindřichova Hradce. Nový Dačický zámek byl vystaven roku ..


Dačice Dačice

17km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Dačice menší město v České republice. Nachází se v Jihočeském kraji, přibližně 40 km jižně od města Jihlava. Žije zde okolo 7 800 obyvatel. Město má bohatou historii. První pí..


Vranov nad Dyjí Vranov nad Dyjí

20km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Vranov nad Dyjí je menší rekreační středisko. Rozkládá se v údolí pod stejnojmeným zámkem. Najdeme jej na Jižní Moravě nedaleko hranice České republiky s Rakouskem. Vranov nad Dy..


Zámek Vranov nad Dyjí Zámek Vranov nad Dyjí

20km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Zámek Vranov nad Dyjí se nachází na strmé skále nad řekou Dyje. Leží na jihu České republiky blízko hranice s Rakouskem. Zámek Vranov nad Dyjí je národní kulturní památka. Patří ..


Koupaliště Dačice Koupaliště Dačice

17km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Koupaliště Dačice je letním rekreačním a plaveckým areálem. Nachází se na západním okraji města Dačice , na jihu České republiky . Koupaliště Dačice bylo nově vybudováno a otevře..


Zámek Riegersburg Zámek Riegersburg

19km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Zámek Riegersburg je barokní zámek v Rakousku . Nachází se ve spolkovém státu Niederösterreich, v obci Riegersburg , u hranic s Českou republikou . Historie Zámek Riegersburg b..


Koupaliště Moravské Budějovice Koupaliště Moravské Budějo..

21km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Koupaliště Moravské Budějovice je venkovní plavecký areál. Nachází se na okraji města Moravské Budějovice. To leží cca 25 km severně od města Znojmo v České republice. Celková r..


Hrad Landštejn Hrad Landštejn

25km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Hrad Landštejn se nachází v České republice . Leží na jihu země, v Jihočeském kraji, mezi městy Nová Bystřice a Slavonice . Hrad Landštejn sloužil jako pevnost, která chránila s..


Hrad Hardegg Hrad Hardegg

25km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Hrad Hardegg , který je typickým středověkým hradem, se nachází při hranici s Českou republikou , v Národním parku Thayathal, v Rakousku . Kronika hraduPrvní zmínka o hradu je d..


Thayatal národní park Thayatal národní park

26km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Jedná se o nejmenší národní park v Rakousku, leží při horní hranici Rakouska s Českou republikou a na české straně přechází plynule do národního parku Podyjí. Řeka Dyje, německy ..


Najít více zajímavostí »
Vložte zajímavosti v okolí na svůj web »

Fotografie z Panoramio jsou chráněny autorským zákonem

© 2006-2024 dnix.cz
nahoru